• BIST 77.120
  • Altın 125,491
  • Dolar 2,9440
  • Euro 3,3074
  • Trabzon : 26 °C
  • Rize : 22 °C
  • Samsun : 22 °C

Sedat Peker Avukatıyla Evlendi

Sedat Peker Avukatıyla Evlendi
Sedat Peker cezaevinde avukatıyla evlendi.

Çıkar amaçlı çete kurmak ve yönetmek ile gaspa teşebbüs suçundan 14 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezasının 12 yılı Yargıtay tarafından onaylanan Sedat Peker, tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevi'nde avukatı Özge Yılmaz ile evlendi.

Kandıra F Tipi Cezaevi'nde 30 Mayıs 2008 günü kıyılan nikâhta Peker'in nikâh şahitliğini avukatlarından Turgay Özdoğan, Yılmaz'ın şahitliğini ise avukat Şeyda Yıldırım yaptı. 2001 yılında eski eşinden boşanan Sedat Peker 37, yeni eşi Özge Yılmaz ise 27 yaşında.

Sedat Peker'in Kelebek Operasyonu davasının 6 Ekim 2006 tarihindeki duruşmasına dinleyici olarak katılan avukat Özge Yılmaz ile Sedat Peker arasındaki bakışmalar dikkat çekmişti. Duruşma sonrasında da adliye bahçesinde Peker ile Yılmaz arasındaki yakınlaşma fotoğraflanmıştı. Yaklaşık 4 yıldır cezaevinde bulunan Peker, infaz yasası gereğince yaklaşık 4 yıl daha hapis yatacak.

ÖZGE YILMAZ KİMDİR
Özge Yılmaz, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak suçundan yargılanan Sedat Peker'in avukatlığını yapıyor. 2004 yılında düzenlenen Kelebek Operasyonu'nda tutuklanan Peker, halen cezaevinde. Özge Yılmaz, müvekkili Peker'in çete davalarına girmiyor, bu duruşmaları bir izleyici olarak takip ediyor. Sadece Peker'in basında yer alan haberlerle ilgili açtığı davalara bakıyor.

Diğer bir deyimle 'Peker'in basın avukatlığını' yapıyor. Ancak artık Peker'in basın davalarına da girmeme kararı almış: "Çıkan sansasyonel haberler nedeniyle müvekkilimin isteği üzerine davalardan feragat ettim. Ama avukatlığını sürdürüyorum." Yılmaz'ın başka müvekkili yok, Peker dışında başka kimsenin de avukatlığını yapmıyor. Yılmaz'a göre Peker'in avukatlığını yapmak onur verici: "Sedat Bey'in avukatı olmak güzel bir şey. Onun yanında olan, seven herkes gibi ben de gurur duyuyorum bu durumla. Ceza duruşmalarında destek olmak, yanında bulunmak için bulundum. Avukatı olarak da cezaevine görüşüne gidiyorum."

HUKUKA OLAN İNANCINI YİTİRMİŞ
Özge Yılmaz, daha genç ve mesleğinde deneyimli olmasına karşın avukatlığı bırakmayı planlıyor. Nedeni ise yaşadığı adaletsizlikler: "Hukuka olan inancımı yitirdim. Genç yaşımda yaşadığım adaletsizlikler karşısında avukatlıktan soğudum. Mesleğimi sevmiyorum artık. O nedenle sadece Sedat Peker'in avukatlığını yapıyorum. Onun da davalarına girmiyorum. Kesin olarak avukatlığı bırakacağım."

DERİN ABLA ÇOK ÜZÜLECEK
Sedat Peker'e olan sevgisini çeşitli ortamlarda dile getiren ve Peker'le yaptığı telefon görüşmesinde söylediği 'Ben seni salonda sevdim Sedat' sözü de en ilginç aşk sözleri jargonuna giren gazeteci Güler Kömürcü, Peker'le olan bu yakınlığı nedeniyle Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınıp ifade de vermişti. Peker'in kendisinden 10 yaş genç avukatıyla yaptığı bu evlilik en çok 'Derin Abla'yı üzecek gibi görünüyor.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Trabzonun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0462 230 01 22 GSM: 0533 442 44 59 | Faks : 0462 230 01 22 | Haber Yazılımı: CM Bilişim