• BIST 77.334
  • Altın 126,995
  • Dolar 2,9418
  • Euro 3,3291
  • Trabzon : 26 °C
  • Rize : 22 °C
  • Samsun : 20 °C

Çömlekçi'de Rezalet !

Çömlekçi'de Rezalet !
Çömlekçi halkı yaşanan fuhuş olaylarından rahatsız...

Yabancı uyruklu bayanların üs olarak kulandığı Çömlekçi Mahallesinde şimdi de yerli fuhuş sektörü oluştu..

Sabahın ilk saatlerinde mahalleye gelen bayanlar sokak ortasında fuhuş pazarlığı yapıyor..Rezil görüntü olaya tanık olanları çileden çıkartıyor..

Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla Türkiye'de büyük bir fuhuş pazarı oluşturan hayat kadınları, Trabzon'un Çömlekçi Mahallesi'ni üs olarak kullanmaya devam ederken, şimdi de sokak ortasında yerli hayat kadınları ayrı bir rezaleti gözler önüne seriyor..

Sabahın ilk saatlerinde mahalleyi mesken tutan bir çok bayan yol kenarında araçlara otostop yapıyor. Bu görüntüye tanık olanlar, tepkilerini dile getirerek 'Mahalleden geçemiyoruz.Burası artık bir mahalle olmaktan çıktı' dediler.Yetkilileri uyarıyoruz.Sabah 07:00 ile 08:00 arası gidin bu rezilliği görün ve gerekeni yapın..

1989 yılına kadar sadece 6 otel bulunan Çömlekçi'de bugün 40'ın üzerinde otel var. Lokanta sayısı da 4'ten 45'e yükseldi.

Ayrıca her köşe başında bir kafeteryanın bulunduğu kentin en eski mahallesinde bu kadınlar yüzünden çok sayıda cinayet de işlendi. 3 yıl önce Trabzon'a gelen ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden bir görevli özellikle Çömlekçi ve il genelinde yaptığı araştırma sonucunda Türkiye'yi "beyaz kadın ticareti yapılan 3. dünya ülkeleri" arasında gösterdi.

Sovyetler'in dağılmasının ardından 1988'de Sarp Sınır Kapısı'yla birlikte üniversite eğitimi almış, ancak işsiz binlerce kadın Karadeniz Bölgesi'ne akın etti. Önce tank paleti dahi getirip bölgede kurdukları Rus pazarlarında bavul ticareti yaparak geçinmeye çalışan kadınlar, kısa bir süre sonra bölge insanının talepleri doğrultusunda sektör değiştirerek fuhuşa yöneldi. Bu andan itibaren de "Nataşa" ortak adını aldılar.

Ülkelerinde yaşadıkları parasız aşklardan sonra Türkiye'den aşk karşılığında gelen parayı tercih eden kadınların kazanmaya başladığı büyük parayı kısa sürede mafya da fark etti.

 Fuhuş sektörü, Türk ve Rus organize suç örgütlerinin birlikte hareket etmeye başlamasıyla kısa sürede büyüdü.Trabzon'un Çömlekçi Mahallesi'ni üs olarak kullanmaya devam ederken, şimdilerde sokak ortasında yerli hayat kadınları ayrı bir rezaleti gözler önüne seriyor..Sabahın ilk saatlerinde mahalleyi mesken tutan bir çok bayan yol kenarında araçlara otostop yapıyor.

Yaşanan rezalere okul servisindeki öğrenciden, işine giden bir çok vatandaş tanıklık ediyor. Trabzonunusesi'ne mail yoluyla tepkilernr dile getiren vatandaşlar 'Mahalleden geçemiyoruz.Burası artık bir mahalle olmaktan çıktı' dediler.

Yetkilileri uyarıyoruz.Sabah 07:00 ile 08:00 arası gidin bu rezilliği görün ve gerekeni yapın..

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Trabzonun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0462 230 01 22 GSM: 0533 442 44 59 | Faks : 0462 230 01 22 | Haber Yazılımı: CM Bilişim